Redakcia Literatlíka

REDAKCIA

šéfratlík

Vilo Kanis

Výcvik: šéfratlík, manažment, technická a ekonomická stránka projektu.
Psoeudonymy: Lian Maksin, K. G. Vánice.
Životopes: narodený 29. 1. 1975 v Trnave. Škôlka, základná škola, gymnázium, VŠ. V roku 1992 založil samizdatové vydavateľstvo DENS CANINUS, neskôr premenované na AFTERDOG. Subjekt od roku 1993 vydal cca. 50 nonšalátnych zbierok poézie a prózy (náklad do 30 ks - Kozoň, Asimová, Bunta, Vermillion, Polónyi, Doubrava, Kanis, Maksin, Vánice a ďalši). Od roku 1995 do roku 1998 šéfredaktor samizdatového časopisu KÍBLIK PLNÝ ZUBOV (redakcia: Kozoň - výrazne, Bunta - bezvýrazne). Pracuje ako Key Account Manager v telekomunikačnom sektore.
Wolkrova polianka, Novomestské slovo, Rubato, Dotyky, Literárny týždenník, Weles, Psí víno, Hrana, Tvar, Apokalipsa...

ratlík#1

Mišo Dzúrik

Výcvik: ratlík#1, kreativita, vizuálne umenie, public relations, najmä styk s autorkami.
Psoeudonymy: Kocúrik, Miš Kocúrik, Šido Mizuri.
Životopes: narodený 16. 4. 1973 v Bratislave. Škôlka, základná škola, gymnázium, takmer VŠ v programe Phare. Od roku 1994 redaktor samizdatových časopisov B.O.H. (Bez Ohľadu na Hranice) a HRAna. V rokoch 1997 až 2001 pracoval v časopise DOTYKY ako rebel. V súčasnosti pracuje ako copywriter v reklamnej agentúre.
Wolkrova polianka, Moravský festival poézie, Rubato, Dotyky, Literárny týždenník, Weles, Psí víno, Tvar, Kíblik plný zubov...

ratlík#2

Mário Polónyi

Výcvik: ratlík#2, kreativita, hudobná sekcia, public relations.
Psoeudonymy: Mário.
Životopes: Narodený v chladnom novembri 1975 v Leviciach. Škôlka, základná škola, gymnázium, VŠ. Celý život po krk v hudbe. Kapelník vo folkovej formácii Pathetic Hypermarket Band, basgitarista v dvoch rockových kapelách, v bratislavskom Mobydicku a tlmačskej Mary Jane. Študuje hru na basgitare a hru na klasickej gitare, píše texty, básne a poviedky. Učiteľ hry na gitaru v YMCA. Zamestnaný ako manažér v energetike.
Je členom literárnej skupiny Generácia. Pravidelne sa zúčastňuje Petržalských súzvukov Ferka Urbánka (a býva aj ocenený)...

www.literatlik.sk - Internetový časopis nielen o literatúre a umení © 2004 www.literatlik.sk - tvoj ňufák na dobrú literatúru (www.literatlik.sk)
Naspäť